Nowoczesna kuchnia

Często mówi się o tym, że kuchnia jest sercem domu – to w niej spędzamy czas, przygotowując potrawy, sącząc poranną kawę czy zwyczajnie, chwytając w biegu poranną kanapkę, żeby móc, jak najszybciej wyjść do szkoły czy do pracy. Jak zatem urządzić kuchnie, aby była funkcjonalna, bezpieczna, a przy tym odpowiadała zarówno naszemu gustowi jak i współczesnym trendom?

Nowoczesna biała kuchnia
Biały kolor prosto łączyć z dodatkami i elementami wystroju

Obecnie największą popularnością na rynku cieszą się kuchnie, utrzymane w bieli – stonowany kolor sprawia, że miejsce działa relaksująco na domowników oraz daje wiele możliwości przy zakupie dodatków. Dzięki temu, jak bardzo neutralnym kolorem jest biel możemy bez żadnych ograniczeń dobierać do niej dodatki. Sprawdzą się idealnie zarówno te drewniane – obecnie połączenie bieli i drewna stanowi bardzo modny trend. Chłodna biel w połączeniu z ciepłymi, drewnianymi akcentami stanowi idealną, holistyczną całość. Nie jest to natomiast jedyne godne uwagi rozwiązanie. Wiele osób, urządzając swoją kuchnię marzeń w nowoczesnym, industrialnym stylu, decyduje się na wybór bieli i czerni – te dwa kolory świetnie ze sobą kontrastują, nadając pomieszczeniu charakteru oraz, zdecydowanie, klasy i elegancji. Biała kuchnia będzie także dobrą bazą dla tych, którzy lubią poeksperymentować z kolorami – żółć, czerwień, błękit czy zieleń – wszystkie barwy tęczy w połączeniu z bielą stworzą świetnie wyglądające wnętrze.

Nowoczesna polska kuchnia.

Nowoczesna polska kuchnia
Jesteśmy przywiązani do tradycyjnych potraw, ale cenimy także polskich producentów mebli

Decydując się na wybór takich rzeczy, jak meble do kuchni, wyposażenie czy dodatki, uzupełniające wnętrze naszej kuchni, warto wybierać polskich producentów. Wspieranie rodzimego rynku i patriotyzm gospodarczy, to niewątpliwe walory tego rozwiązania, natomiast warto także pamiętać o tym, że stanowią one swego rodzaju gwarancję jakości. Zagraniczne meble, na ogół tworzone na masową skalę, mogą niekiedy rozczarować nas swoją jakością, która mimo zapewnień producenta, może nie spełnić naszych oczekiwać. Natomiast meble, pochodzące z polskiego rynku sprawią, że kuchnia nie dość, że będzie dopasowana idealnie pod nas, nasze polskie obyczaje, tradycje i tak cenioną przez nas funkcjonalność, to dodatkowo będzie miała bardziej zindywidualizowany charakter.

Nowoczesna mała kuchnia.

Nowoczesna mała kuchnia
By optymalnie zagospodarować małą kuchnię dobrze jest skorzystać ze stolarza i mebli na wymiar

Coraz częściej decydujemy się na mieszkania czy domy, w których kuchnia nie powinna zajmować dużo miejsca. Jest to o tyle praktyczne rozwiązanie, że w zasadzie do w pełni funkcjonalnego korzystania z kuchni, wszystkie potrzebne elementy powinny znajdować się 'pod rękę’. Warto zatem zwrócić uwagę na to, aby meble były ułożone możliwie, jak najbliżej siebie, wykorzystując pełną przestrzeń – bardzo dobrym rozwiązaniem jest tutaj zabudowa mebli pod sam sufit. Nie zajmują wówczas dużo powierzchni użytkowej, a stanowią miejsce do przechowywania rzeczy, używanych w kuchni. Warto tutaj skorzystać z usług stolarza meblowego, który dostosuje wymiary mebli do naszych możliwości.

Kuchnia z dębowego drewna.

Kuchnia z dębowego drewna
Wytrzymały i ponadczasowy materiał sprawdzi się w kuchni tradycyjnej ale i nowoczesnej

Obok białych, chłodnych kuchni, dużą popularność zyskują także te drewniane. Oczywiście konsumenci, zwracają tutaj uwagę głównie na jakość drewna, stąd często wybierają drewno dębowe. Zapewnia ono długowieczność i świetną jakość, wykonanych z niego mebli. Ten wybór jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, lubiących ciepłą atmosferę – drewno sprawia, że pomieszczenia staje się przytulne, rodzinne. Idealnym dodatkiem do dębowej kuchni będę zielone rośliny, które uzupełnią przestrzeń, nadając jej dodatkowo leśnego charakteru.

Nowoczesna kuchnia z jadalnią.

Nowoczesna kuchnia z jadalnią
Łącząc pomieszczenia i otwierając przestrzeń zadbajmy o spójność wystroju i kompozycji

Warto, projektując dom czy mieszkanie zwrócić uwagę na to, aby kuchnia była połączona z jadalnią. Będzie to zdecydowanie wygodne rozwiązanie – przygotowując posiłki możemy rozmawiać z naszymi gośćmi czy domownikami, a ich serwowanie nie będzie stanowiło żadnego problemu logistycznego. Pomieszczenia powinny ze sobą w jakiś sposób współgrać, aby sprawiały raczej wrażenie całości niż jasno wydzielonej części jadalnej czy kuchennej – dzięki temu zyskamy naturalne połączenie tychże. Możemy to uzyskać stosując na przykład taki sam kolor stołu jadalnianego czy krzeseł, jak mebli w kuchni. Ten sam rodzaj podłogi, także będzie stanowił idealne uzupełnienie dla obu pomieszczeń.

Nowoczesna kuchnia, projekty, aranżacje, wizualizacje.

Przed podjęciem decyzji, co do ostatecznego wyglądu kuchni warto zapoznać się z różnymi wizualizacjami pomieszczeń. Dzięki temu o wiele łatwiej podejmiemy decyzję, co nam się podoba, a czego byśmy w naszej kuchni nie chcieli.