Łazienka nowoczesna

Nowoczesna łazienka to miejsce, w którym możemy zregenerować siły czy przygotować się do ciężkiego dnia. Bardzo ważnym elementem jest również estetyka i design, które w dużej mierze wpływają na komfort korzystania z tego pomieszczenia. Obecnie istnieje wiele rozwiązań, które są zarówno praktyczne, jak i pozwalają gustownie urządzić nowoczesną łazienkę. Poniżej prezentujemy pomysły na łazienkę z prysznicem, wanną, małą nowoczesną łazienkę czy łazienkę w bloku. Przedstawiamy też ciekawe inspiracje, które są przeznaczone dla osób, chcących wyjść poza szablony i urządzić to pomieszczenie oryginalnie.

Nowoczesna łazienka z prysznicem

Nowoczesna, loftowa wręcz łazienka, z betonem i szkłem w roli głównej
Nowoczesna, loftowa wręcz łazienka, z betonem i szkłem w roli głównej

Nowoczesny projekt łazienki nie może obyć się bez funkcjonalnego i praktycznego prysznica. Wiele modeli na rynku pozwala wybrać najróżniejsze opcje i rozwiązania. Jednym z ciekawszych może być prysznic bez brodzika. Pozioma podłoga z laminowanego drewna czy betonu jedyne z odpływem liniowym wyglądać będzie bardzo efektownie. Dobrym dodatkiem będą również szklane drzwi, które jeszcze bardziej podkreślą styl takiej łazienki. Warto również zastosować deszczownicę czy masaż w postaci biczów wydobywających się z niżej umieszczonych wylotów.

Nowoczesna łazienka z wanną

Nowoczesna łazienka może być też salonem kąpielowym
Nowoczesna łazienka może być też salonem kąpielowym

Miłośnicy wanny i długich relaksujących kąpieli z pewnością nie wyobrażają sobie nowoczesnej łazienki bez niej. Urządzając ją, można skorzystać z najnowszych trendów i wybrać wannę w postaci wolnostojącej.  Taka konstrukcja prezentuje się bardzo efektownie, chociaż wymaga oczywiście więcej miejsca niż klasycznie postawiona przy ścianie. Jeśli zależy nam na jeszcze nowszych trendach, jednym z ciekawszych są wanny „wiszące” w postaci hamaka. Mają one konstrukcję przymocowaną do obu równoległych ścian bez fizycznego stykania się dna z ziemią. Ciekawą konstrukcją, szczególnie gdy mamy duże okno w łazience lub ma ona wręcz wyjście na ogród jest wanna wykonana z przezroczystego tworzywa sztucznego. Lekko niebieski kolor i przezroczystość sprawiają elegancki wygląd, a kąpiel w niej z widokiem na ogród będzie dużo przyjemniejsza.

Mała nowoczesna łazienka

Mała łazienka również może być nowoczesna, funkcjonalna i gustowna. Ciekawym rozwiązaniem jest — szczególnie w obliczu braku miejsca – połączenie wanny z prysznicem. Obecnie możemy na rynku zakupić konstrukcje przypominający wysoki brodzik, z tym że są one nieco większe (ale wciąż mniejsze od dużej wanny) i posiadają zabudowę prysznicową. W ten sposób połączymy relaksującą kąpiel z szybkim prysznicem przed pracą, nie zużywając zbyt wiele miejsca.

Nowoczesna łazienka w bloku

Minimalistyczna a jakże stylowa łazienka w czerwieni i bieli
Minimalistyczna a jakże stylowa łazienka w czerwieni i bieli

Łazienka w bloku to jedno z największych wyzwań stojących przed projektantami czy właścicielami mieszkań. Aby można było z niej komfortowo korzystać, warto kierować się kilkoma praktycznymi poradami. Dobrym pomysłem jest urządzenie jej w jasnej tonacji oraz użycie szklanych elementów czy połyskujących frontów — co pozwoli optycznie powiększyć pomieszczenie. Warto również wykorzystać zabudowaną pralkę pod wiszącą umywalką czy umieścić wysokie półki. Dobrym pomysłem jest również duże lustro czy wręcz styl minimalistyczny.

Projekty, inspiracje, wizualizacje, aranżacje

Bardzo często chcemy jednak zrezygnować ze standardowych rozwiązań i pójść o krok dalej np. wykorzystując niekonwencjonalne rozwiązanie, oryginalne i niepowtarzalne. Istnieje wiele takich inspiracji czy aranżacji, dzięki którym nasza nowoczesna łazienka będzie ekscentryczna, osobliwa i jedyna w swoim rodzaju.

Porada: Z takiej opcji warto szczególnie skorzystać, gdy mamy np. 2 łazienki. Domownikom w razie eksperymentu czy oryginalnego wykończenia nie będzie przeszkadzało, że muszą z niej korzystać na co dzień, gdy my będziemy mogli użytkować taką łazienkę osobiście. W ten sposób pogodzimy nasze niestandardowe wymagania i praktyczność.
Pomysłem na oryginalną łazienkę jest użycie fototapety. Ten ciekawy trend staje się coraz bardziej popularny. Na rynku jest coraz więcej fototapet odpornych na wodę i wilgoć. Miłośnicy nietypowych rozwiązań mogą się też zdecydować na fototapetę na podłodze. Wykwalifikowana firma kładzie ja na specjalnie przygotowanym podłożu i zabezpiecza żywicą epoksydową. Taka posadzka jest niezwykle trwała i efektowna. Fototapety otwierają pole wyobraźni… Podłoga może być wyklejona fototapetą leśnej ścieżki z mchem. Na bocznych ścianach może znajdować się np. las deszczowy a na ścianie naprzeciw wejścia fototapeta z plażą. Sufit w postaci nieba z chmurami… Oczywiście ten rodzaj wykończenia wymaga umiaru i zmysłu smaku, rzadko można zastosować fototapetę na więcej niż jeden płaszczyźnie bez ryzyka „przeładowania” pomieszczenia. W tak naturalistycznie zbudowanym wystroju dodatkowo możemy użyć wieszaków jako konarów drzewa czy drewnianego blatu z kamienną misą umywalki. Światła umieszczone pod fototapetą czy w postaci małych gwiazdek LED na suficie sprawią piorunujące wrażenie.
Nieco mniej ekscentryczną inspiracją, ale w dalszym ciągu efektowną może być łazienka ekologiczna. Łączyć ona będzie ze sobą tylko naturalne materiały takie jak drewno, czy beton i szkło. Bambusowe parawany czy akcesoria takie jak patyczki miswak do mycia zębów plus umywalka z blatem wykonana z jednego konara drzewa z pewnością przypadną do gustu osobom o ekologicznych poglądach i pozwolą poczuć siłę natury.

Poprzedni artykułSypialnia na poddaszu
Następny artykułŁazienka na poddaszu